از طراحی لباس و مد بدانید

از طراحی لباس و مد بدانید

از طراحی لباس و مد بدانید

از طراحی لباس و مد بدانید

از طراحی لباس و مد بدانید اگر شما هم از دیدن , پوشیدن و البته خلق لباس های شیک لذت می برید حتما سوالات زیر برایتان مطرح شده: ایده لباس های شیک از کجا می آید و چه افرادی مدل لباس های آینده را ترسیم می کنند؟ چرا ویترین فروشگاه ها و مزون ها بعد از مدتی عوض و مدل های تکراری جای خود را به لباس های شیک جدید می دهند. چرا در سطح مزون ها معمولا تنوع لباس ها و مدل های جذاب تری مشاهده می شود؟ چرا عموما لباس هایی که به خیاط سفارش می دهید با آنچه تحویل می گیرید کاملا متفاوت است؟ وظیفه انتخاب پارچه های مناسب برای لباس و مدیریت تیم الگو سازی و دوخت به عهده کدام شاخه شغلی است؟ مجموع پاسخ سوالات بالا و سوالات مرتبط با این موضوع روشنگر شغل و وظیفه طراح لباس است.در واقع طراحی لباس رشته ای ترکیبی از هنر و صنعت است. از طراحی لباس و مد بدانید

رشته طراحی لباس

  • تکنیک های زیر بخشی از حد اقل توانی است که یک فرد برای فعالیت در حرفه طراحی لباس باید بیاموزد:
  • طراح لباس باید با انواع اندام و نواقص اندامی آشنایی داشته بتواند نواقص اندامی افراد را برای طراحی شناسایی کند.
  • طراح لباس با انواع اجزای لباس(یقه-آستین و …)اشنایی دارد و می تواند بر اساس نقص اندامی افراد طرح لباس برای آنها بکشد.
  • طراح لباس باید به ترکیب رنگ و پارچه شناسی واقف باشد و بر اساس طرح ها و مشتریان خود پارچه و رنگ آمیزی مناسبی انتخاب کند.
  • توانایی ایجاد الگور مادر(مولاژ) از دیگر توانایی های اصلی طراح لباس است. یعنی طراح باید بتواند طرح خود را با الگو روی مانکن به نمایش بگذارد این کار سبب کاهش خطاهای درک خیاط از طرح می شود. (شغل طراح با خیاط متفاوت متفاوت است و در واقع خیاط بخشی از تیم یک طراح لباس است.)
  • خلاقیت و تصوریر سازی عنصری جدا نشدنی از صنعت مد می باشد.
  • بازار شناسی و توان توجیهی مناسب برای مدیریت تیم اجرا نیز از دیگر توانایی های مهم طراحان لباس است.
  • از طراحی لباس و مد بدانید

چگونه بروی زیبایی قسمت های دلخواه بدن خود تاکید بیشتری کنید ؟

رنگ ها و طرح های لباس می توانند نگاه های افراد را به سمت شما جذب کند. چند نکته اولیه را بخوانید : رنگ های تیره اندام شما را پنهان می کنند و رنگ های روشن برجسته می کنند . پس اگر میخواهید بروی قسمت کمر بدنتان تاکید بیشتری کنید از یک کمربند با رنگ روشن بروی یک لباس تیره استفاده کنید. اگر میخواهید پاهایتان توجه کمتری جلب کند شلوارهای تیره و پیراهن ها و لباس های روشن بپوشید. طرح های بزرگ شما را گنده تر نشان می دهد ! و در حالی که طرح های ریز بروی لباس شما را کوچکتر نشان می دهد.
  • از پیراهن های با راه راه های افقی پرهیز کنید. طرح های راه راه عمودی بروی لباس های سایز بزرگ مشکلی ندارد. هرچند همیشه اگر میخواهید بالاتنه ی بزرگتری را نشان دهید از لباس های راه راه افقی استفاده کنید.